Інформація про роботу народного історичного музею «Моя маленька батьківщина»

про роботу народного історичного музею «Моя маленька батьківщина»

в Конотопській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7

імені Григорія Гуляницького

Конотопської міської ради Сумської області

Історичний музей у Конотопській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7 імені Григорія Гуляницького відкритий 12 грудня 2008 року. Музей є центром патріотичного виховання у навчальному закладі, адже тут ведеться системна,  цілеспрямована робота по формуванні громадянської активності учнів, свідомого патріотизму, зміцненню зв’язків поколінь через історичну й культурну спадщину нашого краю.

Працює музей відповідно до «Положення про шкільний історико-краєзнавчий музей «Моя маленька батьківщина» за річним планом, затвердженим директором школи. У музеї діє рада шкільного музею, до якої входять учні та педагогічні працівники.

Експозиція музею в хронологічному  порядку розповідає про історію Конотопщини й Конотопа з часу перших  стоянок ( період неоліту) й до початку 21 ст. та історію школи № 7 у нерозривному зв’язку з історією міста й нашої держави. В експозиції представлено 864 експонати, які систематизовані в 9-ти експозиційних   розділах  і  знаходяться  в   експозиційному   залі   площею

29,1 кв. м.  Усього музейна колекція налічує 2100 зареєстрованих одиниць зберігання.  Це оригінали документів та ксерокопії, матеріали розкопок, фотографії, елементи чоловічого та жіночого одягу, предмети побуту,  знаряддя праці,  підручники й посібники з кінця  ХІХ ст. до 70-х років  ХХ ст., учнівські зошити та шкільні приладдя 20-70-х років ХХ ст., учнівська форма, спортивні нагороди випускників та учнів школи, матеріали дослідницьких робіт старшокласників, вироби учасників шкільних гуртків, подарунки гостей та інше.

У музеї проводиться пошуково-дослідницька робота, у ході якої учні вивчають маловідомі, героїчні та трагічні сторінки в історії Конотопщини; історичні та культурні об’єкти міста; особливості побуту, звичаїв, обрядів та ремесла наших предків;  діяльність видатних земляків та відомих людей, чиє життя було пов’язане з нашим краєм, екологічні проблеми тощо. За результатами пошуково-дослідницької роботи щороку проводяться шкільні учнівські науково-практичні конференції «Мій рідний край – моя історія жива», свої доробки старшокласники представляють на міських науково-практичних конференціях у рамках міського краєзнавчого руху «Ми діти твої, Конотопщино» та у науково-практичних конференціях Конотопського інституту СумДУ.  На краєзнавчому матеріалі розроблено 22 екскурсії.

На базі   музею працюють  гуртки «Юні музеєзнавці» (керівник Рось Н.В.) та «Юні екскурсоводи» (керівник Бородюк О.В.) для учнів 5-11 класів.

Учні-екскурсоводи проводять  екскурсії як  для  учнів, так і  гостей школи й міста. На базі музею також проходять уроки з історії України, трудового навчання, української літератури та виховні заходи.

З 2008 року музей очолює Бородюк О.В.

За систематичну і цілеспрямовану роботу по національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління Постановою Колегії Управління культури і туризму, національностей і релігій Сумської обласної державної адміністрації від 24.12.2013 № 5/4 історичному музею Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 імені Григорія Гуляницького присвоєно звання «народний музей».

Досвід роботи громадського керівника шкільного народного музею «Моя маленька батьківщина» Бородюк О.В. «Роль шкільного музею у формуванні особистості юного патріота та свідомого українця»  узагальнений міським методичним кабінетом.

Графік роботи музею

Пн-пт: 8:30-16:00

Вихідні : субота, неділя.

Громадський директор музею: Бородюк О.В.

Замовити екскурсію можна за телефоном : 6-34-96