ПОЛОЖЕННЯ про надання платних освітніх послуг
ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор Конотопської
загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів №7
імені Григорія Гуляницького
____________С.В.Пустовойт
ПОЛОЖЕННЯ
про надання платних освітніх послуг
Конотопською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №7
імені Григорія Гуляницького
у 2023 – 2024 навчальному році
1. Загальні положення
1.1. Положення про надання платних освітніх послуг розроблено відповідно до:
а) частини четвертої статті 61 Закону України «Про освіту»;
б) Постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності»;
в) Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 № 228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ».
г) спільного Наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від 23 липня 2010 № 736/902/758 «Про затвердження Порядків надання платних послуг державними і комунальними навчальними закладами»;
д) Наказу Міністерства фінансів України від 22.06.2012 № 758 «Про затвердження порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України»
1.2. Положення впроваджується з метою залучення коштів спеціального фонду бюджету для покращення фінансового стану Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенв №7 імені Григорія Гуляницького.
1.3. Положення може бути доповнено або змінено відповідно до чинного законодавства.
1.4. Основними джерелами надходжень спеціального фонду бюджету є: орендна плата, батьківська плата, благодійні внески, надання додаткових освітніх послуг.Додаткові освітні послуги надаються понад обсяги, встановлені навчальними планами, та поза діяльністю, що фінансується за рахунок коштів загального фонду бюджету. Метою організації платних послуг – є отримання понадбюджетного фінансування для розширення освітньої діяльності закладів, збільшення спектру освітніх послуг, які не передбачені бюджетним фінансуванням за штатним розписом, але батьки та учні мають бажання займатися цим видом навчально-виховної діяльності.
2. Порядок надання платних послуг
2.1. Порядок надання платних послуг визначається наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від 23 липня 2010 № 736/902/758 «Про затвердження Порядку надання платних послуг державними і комунальними навчальними закладами» та актами законодавства, що регулюють відповідну сферу платних послуг переліченими у п.1.1.
2.2. Конотопська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенв №7 імені Григорія Гуляницького зобов’язана безкоштовно надати замовнику повну, доступну та достовірну інформацію щодо порядку та умов надання конкретної платної освітньої послуги, її вартості, порядку та строку оплати (не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку їх надання).
2.3. Платні освітні послуги надаються на підставі письмової заяви батьків або осіб, що їх замінюють, що складається замовником у довільній формі.
2.4. Організовані форми роботи з дітьми з надання додаткових платних послуг можуть бути: гуртки за науковим, технічним, художнім, туристичним, екологічним, спортивним, оздоровчим та гуманітарним напрямами, проведення для громадян лекцій та консультацій з питань виховання дітей, культури, мистецтва, фізичної культури, краєзнавства тощо.
2.5. Директор закладу встановлює перелік платних освітніх та інших послуг, що надаються навчальним закладом, із зазначенням часу, місця, способу та порядку надання кожної з послуг, розрахунку їх вартості та особи, відповідальної за їх надання.
2.6. Директор закладу має право:
а) відкривати гуртки, зараховувати дітей до них відповідним наказом, згідно з поданими батьками заявами та укладених трудових договорів з педагогами;
б) закривати гуртки відповідним наказом у зв’язку із закінченням навчального року, припиненням дії трудових договорів з педагогами та достроково, за заявами батьків або у випадку припинення фінансування батьками платних освітніх послуг.
2.7. Права вчителя, який надає платні послуги:
- працює в режимі виконання встановленого йому навантаження у відповідності з розкладом навчальних занять;
- самостійно планує свою роботу на навчальний рік і навчальний семестр,
організовує і проводить навчальні заняття;
- використовує різноманітні форми, прийоми, методи і засоби навчання,
підвищує свою кваліфікацію.
2.8. Обов’язки вчителя, який надає платні послуги:
– проводить уроки й інші навчальні заняття в закріплених за ним згідно з розподілом навчального навантаження, забезпечує під час занять належний порядок і дисципліну;
– веде у встановленому порядку документацію, здійснює поточний контроль відвідувань і успішності учнів за прийнятою в школі системою, своєчасно надає адміністрації школи звітні дані;
– допускає на заняття представників адміністрації школи з метою контролю і оцінки своєї діяльності;
– проводить заняття на високому професійному рівні, максимально результативно використовуючи час занять;
– сприяє формуванню загальної культури особистості учнів, забезпечує дотримання їх прав і свобод;
– несе відповідальність за життя та здоров’я учнів під час виконання своїх службових обов’язків:
– виконує правила техніки безпеки та охорони праці; вимоги виробничої гігієни та пожежної безпеки;
– забезпечує дотримання учнями правил безпеки при проведенні занять, відповідає за збереження майна, прийнятого на відповідальне збереження згідно з відповідними документами;
– дотримується етичних норм поведінки в школі, побуті, громадських місцях, що відповідають суспільному статусу педагога.
2.9. Права особи, відповідальної за надання платних послуг:
– відповідає за організацію і якість надання платних послуг, обґрунтованість розмірів плати;
– відвідує заняття вчителя або керівника гуртка, який надає платні послуги, з метою контролю і оцінки його діяльності.
2.10. Обов’язки особи, відповідальної за надання платних послуг:
– надає батькам повну, доступну та достовірну інформацію щодо порядку та умов надання конкретної платної освітньої послуги, її вартості, порядку та строку оплати (не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку їх надання);
– затверджує план роботи вчителя або керівника гуртка, який надає платні послуги;
– здійснює контроль за веденням документації вчителя або керівника гуртка, який надає платні послуги.
3. Порядок визначення вартості платних послуг.
3.1. Розмір плати за той чи інший вид послуги визначається на підставі її ціни. Директор не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку їх надання подає до централізованої бухгалтерії первинні дані для розрахунку вартості послуг. Централізована бухгалтерія протягом 10 календарних днів проводить розрахунок вартості послуги.На кожну платну освітню послугу складається калькуляція, що підписується головним бухгалтером централізованої бухгалтерії та затверджується директором школи.
3.2. Базою для визначення ціни послуги є розрахунок витрат, пов’язаних з наданням послуги. При визначенні витрат необхідно керуватись нормативними документами, переліченими у п.1.1. та чинними нормативно-правовими актами України. Навчальний заклад може диференціювати розмір плати за надання платної освітньої послуги. Замовник має право здійснювати оплату послуги частинами.
3.3. Встановлення вартості платної освітньої послуги здійснюється на базі економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних з її наданням. Складовими вартості витрат є:
3.3.1. Витрати на заробітну плату. До витрат на оплату праці працівників, які залучені до надання платної освітньої послуги, враховуються розміри посадових окладів, ставок заробітної плати (у тому числі погодинної оплати), підвищення, доплати, надбавки та інші виплати обов’язкового характеру, визначені відповідними нормативно-правовим актами.
а) Зазначені витрати складаються з відповідних витрат на заробітну плату учительського складу, інших педагогічних, адміністративно-господарських, навчально-допоміжних та обслуговуючих працівників.Оплата праці відповідальним за організацію платних послуг враховується у розмірі 10% від загальної заробітної плати працівників, які залучені до надання платних послуг.
б) Кількість ставок педагогічних працівників, що залучаються до надання платних освітніх послуг, визначається відповідно до чинних нормативно-правових актів, затверджених норм часу на виконання тих чи інших видів навчальної роботи (у тому числі при індивідуальній формі навчання), за винятком годин, відведених для самостійної роботи.в) Кількість ставок (штатних одиниць) інших працівників, які враховуються при обрахунку вартості платних освітніх послуг, визначається виходячи з необхідності врахування всіх функцій і видів робіт, які безпосередньо пов’язані з організацією надання платних освітніх послуг замовникам. Для цього використовуються затверджені у встановленому порядку штатні розписи.
3.3.2. Нарахування на заробітну плату єдиного соціального внеску.
3.3.3. Безпосередні витрати та оплата послуг інших організацій.До безпосередніх витрат та оплати послуг інших організацій при визначенні вартості платних освітніх послуг належать:
а) витрати на комунальні послуги та енергоносії враховуються у розмірі 5 % відсотків в межах вартості платної освітньої послуги.
б) канцелярські витрати, придбання сировини, матеріалів, інвентарю, інструментів, запасних частин, медикаментів, витратних матеріалів до комп’ютерної та оргтехніки поточний ремонт, технічний огляд і технічне обслуговування основних фондів, витрати на проведення санітарно-гігієнічних та охоронних заходів і т.п. Витрати на оплату послуг сторонніх організацій, що залучаються навчальними закладами для надання платних освітніх послуг, включають оплату виконання обов’язкових робіт, які не можуть бути виконані працівниками навчальних закладів і які повинні бути здійснені кваліфікованими фахівцями сторонніх організацій.Оплата послуг зв’язку та господарські витрати враховуються в розмірі до 20% в межах вартості платної освітньої послуги.
в) капітальні витрати. Капітальні витрати можуть враховуються у розмірі 0 % в межах вартості платної освітньої послуги.Сума безпосередніх витрат та оплата послуг інших організацій враховуються у розмірі до 40 % у межах вартості платної освітньої послуги.
3.3.4. Індексація заробітної плати, інші витрати проводяться відповідно до чинного законодавства.
4. Планування та використання коштіввід надання платних послуг
4.1. До коштів спеціального фонду бюджету належать кошти, отримані від надання платних послуг у сфері освіти, догляду та відпочинку дітей, добровільні внески.
4.2. Планування доходів, що буде одержано від надання платних послуг, проводиться за кожним видом послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року № 228 “Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ”.
4.3. Кошти, отримані від надання платних послуг, зараховуються на поточний рахунок спеціального фонду бюджету в порядку, встановленому наказом Міністерства фінансів України від 22 червня 2012 № 758 «Про затвердження порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України» з дотриманням Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637.
4.4. Кошти, отримані від надання платних послуг, використовуються згідно із затвердженим кошторисом навчального закладу з урахуванням вимог законодавства.
4.5. Матеріальні цінності, майно навчального закладу, придбане або створене за рахунок коштів, отриманих від платних освітніх послуг, належить навчальному закладу на правах, визначених чинним законодавством, та використовується ним для виконання своїх функціональних повноважень.
5. Облік операцій з надання платних послуг
5.1. Документальне оформлення операцій з надання платних послуг здійснюється за кожним видом послуг окремо в порядку, встановленому чинним законодавством.
6. Заключні положення
6.1. Відповідальність за організацію і якість надання платних послуг несе директор школи.
6.2. Відповідальність обґрунтованість розмірів плати за послуги несе головний бухгалтер відділу освіти Конотопської міської ради.
6.3. До виконання платних послуг залучаються педагогічні працівники закладу або сумісники з дотриманням Кодексу законів про працю України та Законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту» .