Увага!!! Чи можна дітям під час карантину гуляти на свіжому повітрі?
«Карантин – не канікули???!!!»
З 18 березня карантин в Україні, запроваджений через пандемію коронавірусу, став жорсткішим. Влада ввела нові обмеження на пересування країною та за її межі, а також визначила суттєві покарання за порушення карантину, аж до позбавлення волі.
Чи можна дітям під час карантину гуляти на свіжому повітрі? Відповідь на це питання сьогодні хоче почути чимало молодих мам. Одні посилаються на думки медіа, інші – на застереження Міністерства охорони здоров’я.
«Карантин це є самоізоляція», – говорять лікарі-педіатри.
Обмеження будь-яких скупчень людей зроблене для того, щоб уникнути контакту і щоб людина не захворіла. Кожний контакт, який може бути між особами, небезпечний. Ми не знаємо, де ця особа була, звідки вона приїхала, який стан її здоров’я, чи заглядали цій дитині в рот, чи не заглядали, чи нема в неї якихось катаральних явищ.
Виключно потрібно зберігати самоізоляцію: сидіти дома і розуміти, що якщо дитина буде контактувати з великою кількістю осіб – це є в першу чергу загроза зараження і розвитку коронавірусної інфекції».
«Ситуація, на жаль, дуже невтішна. І ті цифри, які приходять з Італії, нас, медиків, шокують. Як вони не шокують тих батьків, які пускають дітей на вулицю, ми цього просто не можемо зрозуміти», – підсумувують лікарі-педіатри.
ПОРАДИ БАТЬКАМ:
Діти – на карантині. Важливо їм пояснити, що відбувається і чому.
Наприклад: «Зараз багато людей в різних країнах захворіли. Пам’ятаєш, коли ми хворіли, то, щоб не заразити інших і швидше відновитися, ми залишалися вдома. І навіть не ходили ні до кого на день народження. І в кіно. Щоб вірус не поширювався, щоб люди менше хворіли, особливо, щоб не хворіли діти, вирішили тимчасово закрити школи і садочки. Щоб про вас подбати. Ми в безпеці. Ти будеш вдома і ми придумаємо, чим займатися цими днями». Діти сьогодні запитують себе: « Це нас покарали? Всі діти погано поводился? Мама не знає, куди мене діти». Цей фон — «через мене проблеми» — взагалі не дуже хороший. Дитині важливо знати, що вона не винна. Ми навіть не здогадуємося, що собі придумують і «доварюють» діти. І тому, чим більше інформації від нас, тим менше тривоги.
ВАЖЛИВО!!!
Дітям корисно знати, що у мами зараз 5, 10, 15 хвилин на турботу про себе, час, коли мама «в хатинці». Так дитина вчиться поважати і свій власний простір. Вчиться того, що про себе можна піклуватися. Дорослі, які весь час перебувають з дітьми, відчувають величезні сенсорні перевантаження. Наша нервова система має ліміт спілкування. Якщо ми не будемо брати паузу — усвідомлено, з повагою до себе — потім будемо мучитися почуттям провини через те, що зірвалися на дитину. Дітям (навіть немовлятам) ми точно не потрібні в повному контакті 24 години на добу.