2 квітня- всесвітній день поширення інформації про аутизм.
У 2020 році дату відзначають 13-й раз. Вона затверджена Генеральною
Асамблеєю ООН 18 грудня 2007 року.
Сьогодні людей в різних країнах закликають згадати про проблеми людей з аутизмом і про те, чого можуть досягти ці люди, якщо суспільство буде їх підтримувати.
Наразі кожна 54-та дитина у світі народжується з аутизмом.
Аутизм – це порушення розвитку, яке впливає на комунікацію і відносини з іншими людьми, а також на сприйняття і розуміння навколишнього світу. Чим раніше виявити ознаки аутизму у дитини, тим більш успішною буде адаптація до навколишнього світу і до самостійного життя. Аутизм впливає на кожну людину по-різному, і може варіюватися від легкої до дуже складної форми прояву.
Як це, жити з аутизмом? Занадто гучні звуки, занадто яскраві кольори
Для того, щоб зрозуміти що відбувається з такою дитиною – уявіть собі, що все, що ви відчуваєте – збільшилося чи зменшилося у сто разів. Легкі дотики можуть викликати біль або, навпаки, сильний удар – може залишитися непоміченим.
Яскрава річ, раніше звичні звуки – стануть страшними, а мова співрозмовника перетвориться просто на мелодію. Світ, дотики і звуки
лунають і відчуваються зовсім по-іншому.
Темпл Грандін, американська професорка з аутизмом, описала свій стан так:
Мозок – це багатоповерховий будинок, який спирається на фундамент, в
підвалі якого знаходиться система опалення, де проведені комунікації,
облаштована робота якоїсь організації, а на самому верхньому поверсі сидить адміністрація. І ось комусь з верхнього 22-го поверху потрібно періодично спускатися вниз і перевіряти, як працюють стояки і труби, комусь – бігти на 16-й поверх в бухгалтерію, а комусь – на 10-й в конференц-зал, проводити зустрічі з клієнтами.
У людини з аутизмом є все ті ж самі 22 поверхи з аналогічними функціями, але не працюють ліфти, а тому бігти з 22-го на 10-й доводиться по сходах.
Який прогноз? З цим можна і треба жити. Такі люди можуть стати успішними. Людина з аутизмом вчиться бути частиною суспільства за допомогою різних методик та емоційного інтелекту – розуміння станів і емоцій. Аутизм невиліковний, але в руках професіоналів він може успішно піддаватися корекції з метою подальшої соціалізації.
В США 92% людей з аутизмом успішно соціалізовані.
В цей день в країнах, що приєдналися до акції, більшість будівель і пам`ятників в світі «забарвлюють» в блакитний або синій колір. Людей закликають носити речі блакитного кольору. За статистикою, серед хлопців випадки аутизму і аутичних розладів відбуваються в середньому в п`ять разів частіше дівчат, так колірним кодом обрано блакитний, а символом – блакитну стрічку.
Незнання породжує страх Саме для того, щоб розвіяти міфи, Генасамблея ООН в 2007 році прийняла резолюцію, яка оголосила 2 квітня Всесвітнім днем поширення інформації про аутизм.
Серед людей з аутизмом зустрічаються дуже талановиті, вони можуть мати унікальні здібності в музиці, математиці, комп`ютерних технологіях.
Всі люди з аутизмом здатні розвиватися і навчатися у своєму власному темпі.
Людині потрібна людина.